Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum Święto Niepodległości 2022

Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego

W naszej szkole rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 – zapisy dzieci do klas pierwszych szkoły podstawowej oraz do oddziałów przedszkoln…

Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO

W spektaklu brali udział uczniowie LO i szkoły podstawowej. Scenariusz i reżyseria p. Nel Leszczyna.

Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum

21 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły, w tym roku wyjątkowe, bo połączone z jubileuszem 25-lecia liceum w Łaskarzewie. Miło nam, że w tym szczególn…

Święto Niepodległości 2022

Kiedy nad światem zaczyna panować jesień, a kolorowe liście ścielą się gęsto pod stopami, to znaczy, że nadchodzi czas świętowania najważnie…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Jako pierwsi rok szkolny zakończyli młodsi uczniowie szkoły podstawowej…

Lato! Lato wszędzie! A wraz z nim dzieci szalejące ze szczęścia. Odpoczynek po trudach 10-miesięcznego umysłowego wysiłku należy się wszystkim uczniom. A urlopik – nauczycielom,  jak najbardziej.

Ostatni dzień roku szkolnego był jak zawsze ekscytujący. Tego dnia najaktywniejsi uczniowie odebrali nagrody książkowe , dyplomy, medale – z rąk dyrekcji szkoły – P. Grażyny Sałasińskiej i P. Urszuli Michalik oraz burmistrz naszego miasta – P. Anny Laskowskiej.

W tym roku nagród było bardzo dużo, bo do licznych prymusów w nauce,  dołączyła grupa naszych szkolnych zuchów – uczniów klasy 3b, ze wspaniałą  druhenką na czele – P. Ewą Kisiel.

Wielu medalistów zostało wyróżnionych za sukcesy i wysokie noty w krajowych i międzynarodowych konkursach, np. matematycznych, sportowych, gimnastycznych, tanecznych  (mistrzyni Polski – Maria Nowak, kl. 2b) i innych.

Uczniowie klas trzecich przygotowali część artystyczną, podczas której składali podziękowania swoim wychowawczyniom – P. Ani Dąbrowskiej i P. Ewie Kisiel.

Oni też, jako najstarsi z najmłodszych klas, pożegnali  etap edukacji wczesnoszkolnej radosnymi piosenkami.

Przedstawiciele władz szkolnych i miejskich oraz Rady Rodziców w osobie P. Elizy Rozum, złożyli wszystkim serdeczne życzenia miłego i bezpiecznego wypoczynku.

„Wyciągnij dłonie i chwyć marzenie…” z tym cytatem wszyscy pomknęli na wakacje 🙂

« z 10 »

Anna Paśnicka


 

Klasy najstarsze SP, gimnazjaliści i młodzież LO, szybko dołączyli…

Wakacje 2019 czas zacząć!

Słodkie lenistwo nadeszło! W zapomnienie odszedł czas wytężonej pracy, ostatnich zaliczeń i poprawek. Kiedy zaczyna się upragniony czerwiec to znak, że wielkimi krokami nadchodzą wakacje – czas relaksu i odpoczynku.

W tym roku nadeszły one wyjątkowo wcześnie. Już 19 czerwca uczniowie naszego Zespołu Szkół  z wielkim entuzjazmem i niecierpliwością przekraczali próg szkoły, by odebrać z rąk wychowawców swoje – okupione wielomiesięczną pracą – świadectwo.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego, które miało miejsce na sali gimnastycznej, pani dyrektor Grażyna Sałasińska wręczyła nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem tym uczniom, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen w szkole. Rodzicom absolwentów szkoły podstawowej oraz gimnazjum wręczono również listy gratulacyjne.

Nie zabrakło także łez wzruszenia – szczególnie podczas ślubowania na sztandar szkoły oraz pożegnania gimnazjalistów i uczniów klas ósmych. To przecież dla niektórych z nich ostatnie chwile w murach tej szkoły. Ale mamy nadzieję, że nie wszyscy nas opuszczą i zostaną w naszym liceum, by kontynuować swoją przygodę z naszą szkołą aż do matury.

Swoich starszych kolegów pożegnali uczniowie klas siódmych, wręczając im pożegnalne upominki.

Pani Dyrektor oraz przewodnicząca Rady Rodziców złożyły nauczycielom oraz uczniom życzenia udanych wakacji i zasłużonego odpoczynku.

A więc do zobaczenia we wrześniu!

  Eliza Józwicka

Linki:
logocomenius     logomiasto     logoerasmus