Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum Święto Niepodległości 2022

Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego

W naszej szkole rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 – zapisy dzieci do klas pierwszych szkoły podstawowej oraz do oddziałów przedszkoln…

Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO

W spektaklu brali udział uczniowie LO i szkoły podstawowej. Scenariusz i reżyseria p. Nel Leszczyna.

Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum

21 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły, w tym roku wyjątkowe, bo połączone z jubileuszem 25-lecia liceum w Łaskarzewie. Miło nam, że w tym szczególn…

Święto Niepodległości 2022

Kiedy nad światem zaczyna panować jesień, a kolorowe liście ścielą się gęsto pod stopami, to znaczy, że nadchodzi czas świętowania najważnie…

Święto Szkoły 2019 – Jubileusz 60-lecia Szkoły Podstawowej

Tegoroczna rocznica nadania imienia Szarych Szeregów Zespołowi Szkół nr 1 w Łaskarzewie miała szczególnie uroczystą oprawę. Święto Szkoły obchodzono bowiem wraz z rocznicą 60 – lecia Szkoły Podstawowej, a wśród jego organizatorów znalazły się również władze samorządowe naszego miasta.

O godzinie 10.00 kolumna marszowa, która wyruszyła spod siedziby Zespołu Szkół, dotarła do kościoła, gdzie ks. Piotr Osiński odprawił mszę świętą.

Po powrocie do szkoły uczestnicy uroczystości zatrzymali się na placu apelowym, gdzie kadeci klas mundurowych naszego liceum otrzymali z rąk pana Stanisława Madejskiego swoje pierwsze pagony. Tego jeszcze w historii naszego liceum nie było. Pięknie i dumnie maszerująca młodzież, powaga na twarzy, mundury i polska flaga – tyle wystarczyło by wycisnąć łzy z oczu.

Kiedy sala gimnastyczna wypełniła się  gośćmi, rozpoczęła się dalsza część uroczystości, którą prowadził pan Tadeusz Rutkowski. Zaproszenie  przyjęli  m.in.  p. Grzegorz  Woźniak – poseł  na Sejm  RP, p. Iwona Kurowska  – wicestarosta garwoliński, p. Adam Skup – nasz siedlecki kurator oświaty, burmistrzowie poprzednich kadencji – p. Lidia Sopel – Sereja i p. Waldemar Larkiewicz oraz obecne władze miasta z p. burmistrz Anną Laskowską na czele. Wśród nas nie mogło oczywiście zabraknąć emerytowanych pracowników szkoły, którzy – chociaż przebywają na zasłużonym odpoczynku – zawsze byli i będą częścią naszej szkolnej społeczności.

Dzięki p. Renacie Bednarczyk i p. Stanisławowi Gronkowi mogliśmy przenieść się w czasie i poznać historię naszej szkoły niemalże od samego początku. Przepiękna prezentacja wraz z komentarzem przeprowadziła nas przez te 60 lat aż do współczesności.

Bardzo ważną chwilą było także wystąpienie młodzieży – uczniów szkoły podstawowej i liceum, którzy w przepięknej i wzruszającej części artystycznej mówili o ideałach, które przyświecały harcerzom z Szarych Szeregów, a które my dziś staramy się naśladować. Nie sposób nie wspomnieć o występach tanecznych, które zachwyciły wszystkich zebranych. A było na co popatrzeć! Piękne ludowe stroje i talent naszej młodzieży dopełniły całości.  Przedstawienie i taniec zostały przygotowane przez panie: Nel Leszczynę, p. Annę Dąbrowską oraz p. Magdalenę Domaszczyńską.

To była piękna uroczystość. Pozostaje nam życzyć sobie jeszcze wielu takich rocznic. Kontynuacja obchodów miała miejsce następnego dnia, kiedy część artystyczna została przedstawiona wszystkim uczniom naszej szkoły. Wtedy też odbyło się ślubowanie na sztandar szkoły naszych licealistów. Widok młodych ludzi w mundurach wycisnął chyba niejedną łezkę w oku. Ale chyba o to chodzi by w takich momentach poczuć wzruszenie i dumę.

Oby następne 60 lat przed nami!

Linki:
logocomenius     logomiasto     logoerasmus