Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum Święto Niepodległości 2022

Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego

W naszej szkole rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 – zapisy dzieci do klas pierwszych szkoły podstawowej oraz do oddziałów przedszkoln…

Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO

W spektaklu brali udział uczniowie LO i szkoły podstawowej. Scenariusz i reżyseria p. Nel Leszczyna.

Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum

21 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły, w tym roku wyjątkowe, bo połączone z jubileuszem 25-lecia liceum w Łaskarzewie. Miło nam, że w tym szczególn…

Święto Niepodległości 2022

Kiedy nad światem zaczyna panować jesień, a kolorowe liście ścielą się gęsto pod stopami, to znaczy, że nadchodzi czas świętowania najważnie…

Święto Szkoły 2016

Każdy człowiek w trakcie swojego życia obchodzi wiele rocznic, świąt czy jubileuszy. Są wśród nich zarówno uroczystości radosne jak i te, zmuszające do zadumy i refleksji. Takie rocznice celebruje też nasza szkolna społeczność. Jedną z najważniejszych jest Święto Szkoły – rocznica nadania imienia Szarych Szeregów. Msza Święta z tej okazji została odprawiona w kościele parafialnym w listopadową niedzielę, albowiem wtedy właśnie przypadała nasza uroczystość.

Uroczyście ślubujemy na sztandar szkoły…

            Wśród zaproszonych na Święto Szkoły gości znaleźli się: Burmistrz Miasta, p. Lidia Sopel – Sereja; Przewodniczący Rady Miasta – p. Michał Pałyska oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty – p. Janina Dąbrówka. Niezwykle ważnym punktem uroczystości było pasowanie i ślubowanie na sztandar szkoły, które złożyli uczniowie klas pierwszych gimnazjum i liceum.

O nas samych, czyli słów kilka o Zespole Szkół nr 1

Święto Szkoły jest doskonałą okazją do tego, by pochwalić się swoimi osiągnięciami. Z wyraźną dumą, ale i nieskrywanym wzruszeniem pani dyrektor Sałasińska podziękowała władzom miasta za nieustanną troskę o szkołę, która zawsze była i będzie miejscem, w którym kształtuje się młode, świadome swojej wartości, pokolenie. Nie można było również w tym momencie nie wspomnieć o sponsorach, dzięki którym nasze otoczenie tak bardzo się zmieniło.

W hołdzie bohaterom

            Nieodłącznym elementem obchodów Święta Szkoły jest część artystyczna w wykonaniu naszych uczniów. Poezją i pieśnią młodzież uczciła pamięć bohaterów, dzięki którym dzisiaj możemy żyć w wolnej, niepodległej Polsce.

Oczom zebranych ukazuje się postać matki, która żegna swoje dzieci przed walką, młodego listonosza poczty harcerskiej, który – przedwcześnie dorosły – musi oswoić panującą wszędzie śmierć, czy sanitariuszki, która opatruje rannym krew płynącą w hołdzie Ojczyźnie.

Podczas uroczystej akademii nie zabrakło momentów wzruszenia za sprawą śpiewanych przez młodzież pieśni i recytowanych tekstów.

Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor podziękowała wszystkim zebranym, młodym artystom oraz nauczycielom, dzięki którym dane nam było przenieść się w czasy odległe, ale jakże dla nas ważne.

« z 57 »
Linki:
logocomenius     logomiasto     logoerasmus