Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum Święto Niepodległości 2022

Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego

W naszej szkole rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 – zapisy dzieci do klas pierwszych szkoły podstawowej oraz do oddziałów przedszkoln…

Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO

W spektaklu brali udział uczniowie LO i szkoły podstawowej. Scenariusz i reżyseria p. Nel Leszczyna.

Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum

21 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły, w tym roku wyjątkowe, bo połączone z jubileuszem 25-lecia liceum w Łaskarzewie. Miło nam, że w tym szczególn…

Święto Niepodległości 2022

Kiedy nad światem zaczyna panować jesień, a kolorowe liście ścielą się gęsto pod stopami, to znaczy, że nadchodzi czas świętowania najważnie…

Święto Edukacji 2016

Jednym z najbardziej uroczystych dni w kalendarzu roku szkolnego jest Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich pracowników oświaty.

Tradycją naszej szkoły jest organizowana w tym dniu uroczysta akademia, na którą przybywają zaproszeni goście, władze miasta, nauczyciele, uczniowie i pracownicy. W tym roku było podobnie. Swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodniczący Rady Miasta, p. Michał Pałyska, Przewodnicząca Komisji Oświaty, p. Janina Dąbrówka,  przedstawiciele Rady Rodziców oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni.

Głos zabrali nasi goście oraz  pani Dyrektor Grażyna Sałasińska. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyli wszystkim zebranym serdeczne życzenia. Dziękując za dotychczasowe zaangażowanie, życzyli dalszych sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Do życzeń dołączyła się również Rada Rodziców, przekazując w podziękowaniu piękne kwiaty.

W przypadku nauczycieli nie mówi się o zawodzie – mówi się o powołaniu. To oni uczą dokonywania trafnych wyborów, dostrzegania w każdym człowieku jego dobrych stron, stawania po stronie moralnego obowiązku. To oni kształtują wrażliwość młodych ludzi, którzy staną wkrótce na progu dorosłości.

Za głos, który przerywał ciszę,
Za bajki, które do dzisiaj słyszę,
Za rękę, którą mnie rzeźbiłeś,
Za to po prostu, że byłeś…

Właśnie takie piękne słowa – i wiele innych – mogli usłyszeć uczestnicy uroczystości z ust młodzieży, która poezją i śpiewem uczciła tegoroczne święto. Autorką wyjątkowego scenariusza była pani Nel Leszczyna, która we współpracy z panią Elizą Józwicką przygotowała tegoroczną akademię.

Swoje talenty wokalne i recytatorskie zaprezentowali gościom również nasi najmłodsi uczniowie z oddziałów przedszkolnych, którzy wierszami i piosenką podziękowali swoim nauczycielom za dar wiedzy i opiekę.

Pamiątką tego dnia stały się słodkie upominki, wręczone przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.  To była bardzo radosna uroczystość.

« z 80 »
Linki:
logocomenius     logomiasto     logoerasmus