Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum Święto Niepodległości 2022

Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego

W naszej szkole rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 – zapisy dzieci do klas pierwszych szkoły podstawowej oraz do oddziałów przedszkoln…

Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO

W spektaklu brali udział uczniowie LO i szkoły podstawowej. Scenariusz i reżyseria p. Nel Leszczyna.

Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum

21 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły, w tym roku wyjątkowe, bo połączone z jubileuszem 25-lecia liceum w Łaskarzewie. Miło nam, że w tym szczególn…

Święto Niepodległości 2022

Kiedy nad światem zaczyna panować jesień, a kolorowe liście ścielą się gęsto pod stopami, to znaczy, że nadchodzi czas świętowania najważnie…

Studniówki czar – 2018r.

10 lutego 2018 roku, gdy zegar wybił godzinę 19.00, dla uczniów klasy III LO nadszedł ten długo wyczekiwany wieczór. W sali bankietowej „Pollena” odbyła się tradycyjna studniówka.

Ten niezwykły bal otworzyli przedstawiciele naszych maturzystów. Ania i Kamil z gracją   i wdziękiem zwracali się do wszystkich obecnych na sali. Serdecznie powitali dyrektor szkoły panią Grażynę Sałasińską z mężem, burmistrz miasta panią Lidię Sopel-Sereję z mężem, przewodniczącego Rady Miasta pana Michała Pałyskę z żoną, grono pedagogiczne z osobami towarzyszącymi, a przede wszystkim wychowawcę klasy panią Halinę Kopik, rodziców, koleżanki i kolegów z osobami towarzyszącymi. W swym wystąpieniu zaakcentowali , że lata nauki w naszym liceum to czas wykorzystany w stu procentach na przygotowania do matury i za to serdecznie podziękowali wszystkim nauczycielom.

Następnie głos zabrała pani dyrektor Grażyna Sałasińska, która podkreśliła to, że już kolejny rocznik przygotowuje się do egzaminu dojrzałości i jak w latach ubiegłych nauczyciele wkładają wiele wysiłku , by jak najlepiej przygotować maturzystów.

W wystąpieniu pani burmistrz i przewodniczącego Rady Miasta nie mogło zabraknąć serdecznych słów skierowanych do bohaterów tego wieczoru, życzeń udanej zabawy i oczywiście jak najlepszych wyników na maturze. W podobnym tonie wypowiedzieli się młodsi koledzy z klasy drugiej LO, którzy całość podsumowali znanym powiedzeniem: „Takie wyniki matury poznacie, jakie szaleństwa studniówki doznacie”.

W części oficjalnej głos zabrali również przedstawiciele rodziców, którzy podziękowali dyrekcji szkoły, władzom miasta i nauczycielom za trud i zaangażowanie w pracy z młodzieżą.

Po powitaniach i przemówieniach,  pani dyrektor cytując wieszcza narodowego, zaordynowała: „Poloneza czas zacząć…” W takt muzyki uczniowie pokazali niezwykły urok tego tańca, kunsztownie przygotowanego przez panią Urszulę Michalik i pana Stanisława Gronka. A potem zabawa trwała do białego rana, czego życzyli sobie i zaproszonym gościom nasi maturzyści:

Niech się każdy bawi do samego rana.

Niech studniówka z tego będzie znana.

Że goście dotrzymali nam kroku.

Że żaden nauczyciel nie stał z boku.

Że nikogo podczas tańca nie zmorzył sen błogi.

A każdego rano będą boleć nogi.

« z 30 »

 

Linki:
logocomenius     logomiasto     logoerasmus