Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum Święto Niepodległości 2022

Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego

W naszej szkole rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 – zapisy dzieci do klas pierwszych szkoły podstawowej oraz do oddziałów przedszkoln…

Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO

W spektaklu brali udział uczniowie LO i szkoły podstawowej. Scenariusz i reżyseria p. Nel Leszczyna.

Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum

21 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły, w tym roku wyjątkowe, bo połączone z jubileuszem 25-lecia liceum w Łaskarzewie. Miło nam, że w tym szczególn…

Święto Niepodległości 2022

Kiedy nad światem zaczyna panować jesień, a kolorowe liście ścielą się gęsto pod stopami, to znaczy, że nadchodzi czas świętowania najważnie…

Rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018

Jeszcze pachną wakacje, jeszcze czuć morską bryzę i gorące słoneczko na twarzach, a już w złocistych kropelkach deszczu młodzież Szkoły Podstawowej nr 1 w Łaskarzewie uroczyście zainaugurowała nowy rok nauki szkolnej. Na pewno wspomnienie wakacji nie umilknie tak szybko, ale od dzisiaj zaczną się nowe szkolne przygody pod hasłem „edukacja”.

A „jedynka” jak zwykle, z roku na rok, jest coraz piękniejsza. Pomalowane sale i korytarze, wyremontowane pomieszczenia, nowe wyposażenie niektórych klasopracowni – zachęcają uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły do lepszej pracy.

Dzisiejsza uroczystość poprowadzona przez Panią mgr Sałasińską – dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Łaskarzewie, odbyła się w miłym towarzystwie przyjaznych naszej szkolnej społeczności przedstawicieli Urzędu Miasta. Swoją obecnością zaszczyciła nas Burmistrz Miasta – Pani Lidia Sopel – Sereja oraz Przewodniczący Rady Miasta – Pan Michał Pałyska. Ich wszelkie serdeczności skierowane do dzieci, rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników naszej placówki, życzenia pomyślności i sukcesów – sprawiły wszystkim wielką radość. Słowa podziwu i szacunku dla aktywistów wśród w/w za to, „że chce im się chcieć”, będą dodatkową motywacją do dalszych działań skierowanych na promocję naszej szkoły na gminnych uroczystościach (dożynkowych) oraz jej rozwój w kierunku nowoczesnych wymogów dzisiejszego świata.

Nie obyło się również bez sympatycznych żartów związanych z osobistymi wspomnieniami lat szkolnych naszych miłych gości.

Pani dyrektor Sałasińska, jak zawsze otwarta na potrzeby uczniów, przypomniała rodzicom o wielu możliwościach rozwijania umiejętności ich dzieci na przeróżnych, licznych zajęciach dodatkowych, które odbywają się w szkole. A uczniów zachęcała do brania udziału we wszelkich konkursach przedmiotowych, olimpiadach i przedstawiła im wymierne korzyści płynące z uzyskiwanych wyników.

Pani dyrektor zapoznała zgromadzonych z niektórymi wprowadzonymi z nowym rokiem szkolnym zmianami w oświacie i wyraziła nadzieję na dalszą udaną współpracę z zacnym – jak się wyraziła – organem prowadzącym.

Wiele życzeń spłynęło również i z jej ust. A wszystkie – serdeczne. Rodzicom, życzyła pociechy z dzieci i ich sukcesów, pracownikom – siły i wytrwałości i jak najlepszych wyników swojej pracy, a uczniom – szóstek i piątek, nagród i świadectw z czerwonym paskiem.

Życzenia te najbardziej przeżywali najmłodsi uczniowie zerówki i klas pierwszych. Nie do końca rozumieli oni znaczenie wszystkich słów, ale na ich twarzach zagościły szerokie uśmiechy, a błyski w ich oczach przekonywały o sprawionej im radości. W końcu, to ich na początku uroczystości najserdeczniej powitano!

Gdy v-ce dyrektor szkoły Pani Urszula Michalik przedstawiła wychowawców klas i numery sal ich spotkań z uczniami, wszyscy radośnie podążyli na te pierwsze zajęcia organizacyjno – porządkowe.

Wakacyjnego słoneczka już nie ma, ale jest za to inne J Platon odkrył, że „wiedza jest drugim słońcem dla ludzi”. Zatem cieszmy się nim cały rok.

Anna Paśnicka

« z 23 »
Linki:
logocomenius     logomiasto     logoerasmus