Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum Święto Niepodległości 2022

Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego

W naszej szkole rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 – zapisy dzieci do klas pierwszych szkoły podstawowej oraz do oddziałów przedszkoln…

Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO

W spektaklu brali udział uczniowie LO i szkoły podstawowej. Scenariusz i reżyseria p. Nel Leszczyna.

Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum

21 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły, w tym roku wyjątkowe, bo połączone z jubileuszem 25-lecia liceum w Łaskarzewie. Miło nam, że w tym szczególn…

Święto Niepodległości 2022

Kiedy nad światem zaczyna panować jesień, a kolorowe liście ścielą się gęsto pod stopami, to znaczy, że nadchodzi czas świętowania najważnie…

Piknik rodzinny 2017

Pierwsze dni czerwca kojarzą się naszej szkole i jej przyjaciołom z imprezą, która na stałe wpisała się już w kalendarz uroczystości. Jest to Piknik Rodzinny, który w tym roku został zorganizowany 4 czerwca, w piękną i słoneczną niedzielę. Impreza – jak każdego roku – była świetną okazją do spotkań w gronie rodzinnym, do wspólnego spędzania wolnego czasu, którego obecnie tak bardzo nam brakuje. Idealnym do tego miejscem jest park „Alejki” i właśnie tam – wzorem lat ubiegłych – spotkaliśmy się w niedzielne popołudnie.

Piknik rozpoczęła swoim przemówieniem pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 – Grażyna Sałasińska. Wyraziła ona ogromną radość ze spotkania w tak licznym gronie. W ciepłych słowach podziękowała tym wszystkim, dzięki którym impreza mogła dojść do skutku – Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły oraz licznym sponsorom. Prowadzącą uroczystość była pani Aneta Józwicka, która zapraszała na scenę młodych artystów z naszej szkoły.

Rodzinne spotkanie było świetną okazją do pokazania talentów i zdolności naszych dzieci. Każda klasa, pod kierunkiem swojego wychowawcy, przedstawiła krótki program artystyczny. Wielu naszych małych artystów przygotowywało się do swoich występów już od kilku tygodni. Było na co popatrzeć! Dzieci  śpiewały, tańczyły i recytowały. Motywem przewodnim występów była rodzina. Wzruszeni rodzice mogli usłyszeć od swoich pociech wiele pięknych słów, wypowiedzianych pod ich adresem. Nieco starsi uczniowie również  zaprezentowali swoje talenty.

Podobnie jak uczniowie szkoły podstawowej, również gimnazjaliści pochwalili się swoimi talentami i osiągnięciami. Zgromadzonej publiczności zaprezentowali między innymi wyniki projektów, nad którymi pracowali – wraz ze swoimi nauczycielami – niemal cały rok. Szczególne owacje zebrali członkowie legendarnej grupy The Beatles, którzy wraz ze swoimi fankami na krótki czas opanowali naszą scenę. Naprawdę niełatwo było w nich rozpoznać naszych gimnazjalistów z klasy drugiej.   Emocje zapewniły nam również pokazy gimnastyczne. Swoje umiejętności zaprezentowali nam uczniowie trenowani przez pana Stanisława Gronka.

Nieodłączną częścią pikniku były atrakcje w postaci malowania twarzy, warkoczyków oraz loterii fantowej. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli spróbować swoich sił na wielkiej dmuchanej zjeżdżalni.

Impreza była również okazją do spróbowania fantastycznych smakołyków. Jak co roku nasze podniebienia zachwycały się pyzami, pieczonymi ziemniaczkami, frytkami, karkóweczką oraz tym podobnymi pysznościami, które serwowali nam Rodzice. Gdyby nie ci fantastyczni ludzie, którzy od samego rana do późnych godzin wieczornych ciężko pracowali, zabawa nie byłaby tak wspaniała. Pani Dyrektor wielokrotnie podkreślała, że tacy rodzice to prawdziwy skarb. Zawsze służą szkole wsparciem i są dla niej prawdziwą opoką.

Wieczór upłynął w rytm muzyki tanecznej.  To była naprawdę świetna zabawa i mamy nadzieję, że powtórzymy ją jeszcze wielokrotnie.

« z 189 »

Opracowanie: EJ

Linki:
logocomenius     logomiasto     logoerasmus