Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum Święto Niepodległości 2022

Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego

W naszej szkole rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 – zapisy dzieci do klas pierwszych szkoły podstawowej oraz do oddziałów przedszkoln…

Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO

W spektaklu brali udział uczniowie LO i szkoły podstawowej. Scenariusz i reżyseria p. Nel Leszczyna.

Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum

21 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły, w tym roku wyjątkowe, bo połączone z jubileuszem 25-lecia liceum w Łaskarzewie. Miło nam, że w tym szczególn…

Święto Niepodległości 2022

Kiedy nad światem zaczyna panować jesień, a kolorowe liście ścielą się gęsto pod stopami, to znaczy, że nadchodzi czas świętowania najważnie…

Piknik rodzinny 2016

Każda szkolna społeczność ma swoje tradycje, które pielęgnuje i które są dla niej powodem do dumy. Ma je również nasza łaskarzewska Jedynka. Jedną z takich tradycji jest Piknik Rodzinny, który w tym roku został zorganizowany 5 czerwca, w piękną i słoneczną niedzielę. Impreza była świetną okazją do spotkań w gronie rodzinnym, do wspólnego spędzania wolnego czasu, którego obecnie tak bardzo nam brakuje. Idealnym do tego miejscem jest park „Alejki” i właśnie tam – wzorem lat ubiegłych – spotkaliśmy się w niedzielne popołudnie.

Zgodnie z tradycją, piknik rozpoczęła pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 – Grażyna Sałasińska. Wyraziła ona ogromną radość ze spotkania w tak licznym gronie. W ciepłych słowach podziękowała tym wszystkim, dzięki którym impreza mogła dojść do skutku – Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły oraz licznym sponsorom. Dalszą część uroczystości poprowadziły panie Aneta Jóźwicka i Urszula Szarek.

Rodzinne spotkanie było świetną okazją do pokazania talentów i zdolności naszych dzieci. Każda klasa, pod kierunkiem swojego wychowawcy, przedstawiła krótki program artystyczny. Wielu naszych małych artystów przygotowywało się do swoich występów już od kilku tygodni. Było na co popatrzeć! Dzieci  śpiewały, tańczyły i recytowały. Motywem przewodnim występów była rodzina. Wzruszeni rodzice mogli usłyszeć od swoich pociech wiele pięknych słów, wypowiedzianych pod ich adresem. Nieco starsi uczniowie również  zaprezentowali swoje talenty. Mogliśmy usłyszeć laureatów konkursu recytatorskiego, konkursu piosenki obcojęzycznej, oraz konkursu piosenki o zdrowiu. Nie zabrakło również – a jakże! – nawiązania do występów Polaków na EURO 2016.

Podobnie jak uczniowie szkoły podstawowej, również gimnazjaliści pochwalili się swoimi talentami i osiągnięciami. Zgromadzonej publiczności zaprezentowali miedzy innymi swoje projekty edukacyjne, nad którymi pracowali – wraz ze swoimi nauczycielami – niemal cały rok. Wiele braw zebrali również uczniowie naszej klasy mundurowej. Publiczność z zapartym tchem mogła obserwować pokazy judo w wykonaniu Jakuba Jasińskiego i Jakuba Zowczaka.  Emocje zapewniły nam również pokazy gimnastyczne. Swoje umiejętności zaprezentowały nam dziewczęta, które trenują nasi wuefiści – pan Stanisław Gronek oraz pani Urszula Michalik.

Nieodłączną częścią pikniku były zawody sportowe, malowanie twarzy oraz loteria fantowa. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli spróbować swoich sił na wielkiej dmuchanej zjeżdżalni.

Impreza była również okazją do spróbowania fantastycznych smakołyków. Jak co roku nasze podniebienia zachwycały się pyzami, pieczonymi ziemniaczkami, frytkami, karkóweczką oraz tym podobnymi pysznościami, które serwowali nam rodzice. Gdyby nie ci fantastyczni ludzie, którzy od samego rana do późnych godzin wieczornych ciężko pracowali, zabawa nie byłaby tak wspaniała. Pani Dyrektor wielokrotnie podkreślała, że tacy rodzice to prawdziwy skarb. Zawsze służą szkole wsparciem i są dla niej prawdziwą opoką.

Wieczór upłynął w rytm muzyki, o którą zadbał DJ SEYO.  To była naprawdę świetna zabawa i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli powiedzieć to samo.


Składamy serdeczne podziękowania sponsorom, darczyńcom i przyjaciołom szkoły, do których należą:

Bank Pekao SA, I Oddział w Łaskarzewie,
„Fabio” Drukarnia Opakowań Tomasz Jarząbek,
Spółka dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej,
„Tradex” Ubojnia Drobiu Sc Tywanek Zbigniew,
Tywanek Anna, Trych Marian i Trych Zofia,
Zakład Masarski „Tur” Leonard Siarkiewicz i Paweł Siarkiewicz S.C.,
Janpol sp.j. Hurtownia mięsa, wędlin i nabiału Janusza Wyglądały,
Brüggen Polska Sp. z o.o.,
Salon Fryzjerski „Elżbieta”,
Rada Rodziców i wszyscy Rodzice Zespołu Szkół nr 1 w Łaskarzewie,
Urząd Miasta Łaskarzew,
Koło Gospodyń „Serbianki”,
OSP w Łaskarzewie,
Piekarnia Żabczyńscy,
Bella Pizza w Łaskarzewie,
Nauczyciele i Pracownicy Zespołu Szkół nr 1 w Łaskarzewie.

Opracowanie: E. J.

« z 65 »
Linki:
logocomenius     logomiasto     logoerasmus