Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum Święto Niepodległości 2022

Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego

W naszej szkole rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 – zapisy dzieci do klas pierwszych szkoły podstawowej oraz do oddziałów przedszkoln…

Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO

W spektaklu brali udział uczniowie LO i szkoły podstawowej. Scenariusz i reżyseria p. Nel Leszczyna.

Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum

21 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły, w tym roku wyjątkowe, bo połączone z jubileuszem 25-lecia liceum w Łaskarzewie. Miło nam, że w tym szczególn…

Święto Niepodległości 2022

Kiedy nad światem zaczyna panować jesień, a kolorowe liście ścielą się gęsto pod stopami, to znaczy, że nadchodzi czas świętowania najważnie…

Narodowe Czytanie 2021

Pierwsze dni września miłośnikom czytania kojarzą się zwykle z akcją, którą honorowym patronatem objęła Para Prezydencka. Mowa oczywiście o Narodowym Czytaniu.  W tym roku pochyliliśmy się nad „Moralnością pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Biblioteka Miejska w Łaskarzewie – we współpracy z Urzędem Miasta – już po raz czwarty zorganizowała tę akcję w naszym mieście. W przepiękne sobotnie przedpołudnie 4 września mieszkańcy Łaskarzewa zebrali się w parku miejskim przy Dużym Rynku by wysłuchać utworu.

Uroczystość rozpoczęła się od listu Prezydenta RP – Andrzeja Dudy, który odczytała Burmistrz Miasta, p. Anna Laskowska. Pani Elżbieta Paśnicka – kierownik łaskarzewskiej biblioteki przybliżyła z kolei postać Gabrieli Zapolskiej, przedstawiając wybrane fakty z życia pisarki.

W role bohaterów sztuki wcielili się nauczyciele Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2 oraz przedszkola a także członkowie Rady Miasta, Koła Gospodyń „Serbianki” i pracownicy Urzędu Miasta z panią Burmistrz na czele.

Publiczność zgromadzona na uroczystości spotkała nie lada niespodzianka ze strony organizatora. Każda osoba, która posiadała okolicznościową plakietkę z parzystym numerem, została obdarowana pięknie wydanym egzemplarzem „Moralności pani Dulskiej”, w którym można było przystawić okolicznościową pieczęć oraz zdobyć podpisy odtwórców wszystkich ról.

O sukcesie akcji może świadczyć duże zainteresowanie mieszkańców oraz ich żywe reakcje w trakcie czytania. A elementów humorystycznych nie brakowało.

Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne Narodowe Czytanie. Z pewnością będziemy w nim uczestniczyć, gdyż jest to fantastyczna – godna kontynuowania inicjatywa.

foto01
« z 4 »

 

Linki:
logocomenius     logomiasto     logoerasmus