Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum Święto Niepodległości 2022

Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego

W naszej szkole rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 – zapisy dzieci do klas pierwszych szkoły podstawowej oraz do oddziałów przedszkoln…

Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO

W spektaklu brali udział uczniowie LO i szkoły podstawowej. Scenariusz i reżyseria p. Nel Leszczyna.

Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum

21 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły, w tym roku wyjątkowe, bo połączone z jubileuszem 25-lecia liceum w Łaskarzewie. Miło nam, że w tym szczególn…

Święto Niepodległości 2022

Kiedy nad światem zaczyna panować jesień, a kolorowe liście ścielą się gęsto pod stopami, to znaczy, że nadchodzi czas świętowania najważnie…

Konkurs recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego

W maju w Szkole Podstawowej nr 1 jak co roku odbyła się kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Organizacją szkolnego etapu tego konkursu w klasach I-III zajęła się p. Hanna Kijak, a w klasach IV-VI p. Renata Bednarczyk.
Najpierw 11 maja 2016 r. mieli okazję zaprezentować się recytatorzy z klas młodszych. Jury wyłoniło trójkę zwycięzców :

I miejsce zajęła Kamila Paśnik z klasy 1b (wych. p. Ewa Kisiel)

II miejsce uzyskała  Amelia Rybacka z klasy 2a (wych. p. Anna Paśnicka)

III miejsce przypadło Karolowi Jóźwickiemu z klasy 3 (wych. p. Hanna Kijak)

Wyróżnienie otrzymała Gabriela Szarek z klasy 3.

13 maja swoje zdolności recytatorskie prezentowali uczniowie klas IV-VI.  Podium zajęły:

I miejsce-  Kamila Figielska z klasy 5b (nauczyciel j. pol. p. Renata Bednarczyk)

II miejsce –  Alicja Gromadzka z klasy 6a (nauczyciel j. pol. p. Emilia Agnieszczak)

III miejsce – Magdalenie Dębek  z klasy 6b (nauczyciel j. pol. p. Eliza Józwicka).

Wyróżnienia trafiły w ręce Małgorzaty Laskowskiej z klasy 6a i Katarzyny Laskowskiej z klasy 4a.

Publiczność oklaskiwała brawami wszystkich uczestników. Młodzi  artyści  wyrecytowali przygotowane  teksty poetyckie i prozatorskie w piękny i wyrazisty sposób, co nie ułatwiało pracy jury. Konkurs dał okazje do popularyzacji poezji i literatury polskiej i nie tylko.

Etap miejski Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego zorganizowany przez p. Elżbietę  Paśnicką odbył się 17 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łaskarzewie. Zakwalifikowały się do niego osoby, które zajęły pierwsze i drugie miejsca w klasach I-III i IV-VI w etapie szkolnym ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2.

Jury w składzie:  p. Elżbieta Paśnicka,  p. Krystyna  Ukleja , p. Jadwiga Kocon przy ocenie brało pod uwagę dobór tekstów, ich pamięciowe opanowanie, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Nasze uczennice zaprezentowały swoje teksty w sposób niezwykle profesjonalny. W grupie klas I-III okazały się bezkonkurencyjne –I miejsce zajęła tym razem Amelia Rybacka , a II miejsce Kamila Paśnik. W grupie klas IV-VI  I miejsce zajęła Kamila Figielska. Zdobywczynie głównych miejsc otrzymały dyplomy i nagrody książkowe oraz kwalifikację do etapu powiatowego.

Etap powiatowy konkursu odbył się 24 maja w  Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie. Około 30 recytatorów zarówno w jednej jak  i drugiej grupie wiekowej walczyło o trzy pierwsze miejsca promujące do udziału w finałowym etapie odbywającym się w Siedlcach. Tu konkurencja była już ogromna, a jury stwierdziło, że miało trudny orzech do zgryzienia, bo poziom recytatorskich prezentacji był bardzo wyrównany.

Okazało się jednak, że recytatorki z naszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łaskarzewie zapisały się znacząco w pamięci komisji oceniającej wystąpienia młodych artystów.  Amelka Rybacka z klasy 2a p. Anny Paśnickiej zdobyła III miejsce i upragnioną kwalifikację do finału w Siedlcach, a Kamila Figielska z klasy 5b przygotowywana przez p. Renatę Bednarczyk otrzymała wyróżnienie. Pięknie zaznaczyła też swój udział w konkursie najmłodsza Kamilka Paśnik z klasy 1b p. Ewy Kisiel.

Cieszymy się z osiągnięć naszych zdolnych uczennic, które prezentując swoje talenty, stały się wspaniałą wizytówką naszej szkoły. Mamy nadzieję, że Amelka osiągnie równie świetny wynik w Siedlcach – życzymy sukcesu w finale!

« z 14 »
Linki:
logocomenius     logomiasto     logoerasmus