Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum Święto Niepodległości 2022

Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego

W naszej szkole rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 – zapisy dzieci do klas pierwszych szkoły podstawowej oraz do oddziałów przedszkoln…

Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO

W spektaklu brali udział uczniowie LO i szkoły podstawowej. Scenariusz i reżyseria p. Nel Leszczyna.

Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum

21 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły, w tym roku wyjątkowe, bo połączone z jubileuszem 25-lecia liceum w Łaskarzewie. Miło nam, że w tym szczególn…

Święto Niepodległości 2022

Kiedy nad światem zaczyna panować jesień, a kolorowe liście ścielą się gęsto pod stopami, to znaczy, że nadchodzi czas świętowania najważnie…

Jasełka 2018

21 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe pt. „ Boże Narodzenie – mimo wszystko”  zaprezentowane przez uczniów od klasy drugiej, po gimnazjum i liceum.

Występy sceniczne młodych aktorów z zaciekawieniem oglądała Burmistrz miasta Łaskarzew – nasz gość – w osobie Pani Anny Laskowskiej, Dyrekcja Szkoły, nauczyciele, pozostali pracownicy oraz uczniowie całego Zespołu Szkół nr 1.

Spotkanie rozpoczęła swoim przemówieniem Pani Grażyna Sałasińska – Dyrektor ZS nr 1 w Łaskarzewie. W swoim krótkim przemówieniu podkreśliła, jak ważny dla każdego z nas jest okres zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wyraziła także swoją radość z faktu, iż w natłoku przedświątecznych przygotowań zebrani na sali znaleźli chwilę czasu na refleksję i wspólne obejrzenie Jasełek.

Chwilę potem na scenę wkroczyli uczniowie odgrywając ćwiczone wcześniej role.
W przedstawieniu słowno-muzycznym pojawiły się nawiązania do współczesności; zainteresowań dzieci, chaosie codzienności, pogubienia młodzieży i dorosłych, ich uzależnień od najnowocześniejszych sprzętów elektronicznych, mediów i wszechobecnego Internetu.

W spektaklu nie zabrakło miejsca na tradycyjne polskie kolędy i pastorałki oraz takie, które miały niezwyczajny wydźwięk, w dobraniu ich z granymi przez uczniów scenami.

Publiczność mogła nasycić się pięknymi głosami dziewcząt i chłopców, którzy śpiewali swoje kwestie i talentem uczniów pięknie grających swoje role.
Na zakończenie przedstawienia uczniowie wspólnie zaśpiewali piękną pastorałkę „Od serca do ucha”.

Następnie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w inscenizację, zarówno tym występującym na scenie oraz przygotowującym dekoracje oraz nauczycielom – Pani Marzenie Zowczak i ks. Piotrowi Osińskiemu, za poświęcony czas i energię włożoną w organizację przedstawienia.

To były bardzo pięknie przygotowane, wzruszające Jasełka, dające wszystkim widzom – bez względu na wiek – wiele do myślenia, zastanowienia się nad jakością własnego życia, jego priorytetami i światem wartości, którym hołdujemy.

Opracowanie: Anna Paśnicka

« z 64 »

 

Linki:
logocomenius     logomiasto     logoerasmus