Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum Święto Niepodległości 2022

Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego

W naszej szkole rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 – zapisy dzieci do klas pierwszych szkoły podstawowej oraz do oddziałów przedszkoln…

Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO

W spektaklu brali udział uczniowie LO i szkoły podstawowej. Scenariusz i reżyseria p. Nel Leszczyna.

Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum

21 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły, w tym roku wyjątkowe, bo połączone z jubileuszem 25-lecia liceum w Łaskarzewie. Miło nam, że w tym szczególn…

Święto Niepodległości 2022

Kiedy nad światem zaczyna panować jesień, a kolorowe liście ścielą się gęsto pod stopami, to znaczy, że nadchodzi czas świętowania najważnie…

Imieniny Zucha 2016

Kiedy Zuch obchodzi imieniny? Z odpowiedzią na to pytanie nie miała problemów rzesza zuchów, która w tym roku spotkała się w Zespole Szkół w Starym Pilczynie. Uroczystość ta jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju, gdyż przypada tylko raz na cztery lata – dnia 29 lutego.
Tegoroczne imieniny były doskonałą okazją do spotkania dla ponad stu zuchów z zaprzyjaźnionych gromad garwolińskiego Hufca „Orłów”.
Jak świat światem – imieniny to rzecz wspaniała. Wszyscy tacy mili, sypią się podarki, niespodzianki. Ba! Istnieje nawet w wielu gromadach zuchowych specjalny obrzęd imieninowy dla wszystkich solenizantów. Trochę jednak przykro tym zuchom, które imieniny obchodzą w wakacje, ferie lub święta. Dlatego też wymyślono, aby imieniny wszystkich zuchów obchodzić jednocześnie. Z wielką pompą i paradą, ale za to tylko jeden raz przez cały okres zuchowania. […] Cieszymy się, że możemy wspólnie obchodzić to święto – powiedziała dh Milena Balcerzak – Węgrzyn, współorganizatorka uroczystości.
Świętowanie rozpoczęło się od uroczystego powitania przez dh Milenę wszystkich zebranych. Szczególnie przywitała ona druhnę Agnieszkę Gądek, zastępcę komendanta Komendy Hufca „Orłów” w Garwolinie. Równie serdecznie druhna Milena powitała zuchy wraz z drużynowymi: 14 Gromadę Zuchową Leśne Skrzaty z Garwolina z dh Izą Tudek, 154 Garwolińską Gromadę Zuchową Wesołe Niedźwiadki z dh Agnieszką Gądek i dh Anną Smolewską, 61 Gromadę Zuchową Wesołe Wiewiórki z Rudy Talubskiej z dh Iwoną Kobus, 22 Gromadę Zuchową Wesoła Gromadka Kubusia Puchatka z Łaskarzewa z dh Ewą Kisiel oraz 23 Gromadę Zuchową Łowcy Skarbów ze Starego Pilczyna z dh Mileną Balcerzak – Węgrzyn.
Aby zacieśnić nowe i dawne znajomości dh Ewa Kisiel – współorganizatorka uroczystości zaprosiła wszystkie zuchy do zabawy integracyjnej. Po jej zakończeniu wszystkie grupy wraz z opiekunami rozpoczęły bieg zuchowy. Na czym on polegał? Otóż każda gromada otrzymała na starcie specjalną kartę biegu, podczas którego miała za zadanie odszukać rozmieszczone na terenie szkoły punkty, wziąć udział w zajęciach i uzyskać zaliczeniową pieczątkę. Czego tam nie było! I taniec, i śpiewanki, i zawody sportowe. Zuchy wykonywały prace plastyczne, urodzinowe czapeczki oraz totem swojej gromady. Niezwykle atrakcyjne okazały się dla zuchów doświadczenia chemiczne, które mogli przeprowadzić zupełnie sami – oczywiście pod nadzorem wykwalifikowanych druhen. Radości dopełniła sala gier i zabaw, gdzie zuchy mogły się wyszaleć do woli. Nie zabrakło również posiłku dla zucha i brzucha, pod znaczącą nazwą kuchennych rewolucji.
Wszystkie gromady wykonały przydzielone im zadania perfekcyjnie. Nie mogło być przecież inaczej! Dumne z siebie zgromadziły się w hali sportowej w oczekiwaniu na niespodziankę. Był nią tort z powszechnie znanej i cenionej „Cukierni Żabczyńscy”. Bo przecież żadna imieninowa impreza nie może się bez niego obyć. Organizatorzy tegorocznych Imienin Zucha stanęli na wysokości zadania – tort był wspaniały! Zniknął błyskawicznie.
Uroczysty apel był ostatnią częścią programu. W tym momencie druhna Milena Balcerzak – Węgrzyn przedstawiła wszystkim zebranym szczególnego gościa – Panią Dyrektor Zespołu Szkół w Starym Pilczynie, Beatę Paziewską. Podziękowała również wszystkim, którzy przybyli by wspólnie się bawić, świętować i miło spędzić czas. Głos zabrała również pani Dyrektor. Wyraziła ona ogromną radość z faktu, iż zuchy tak licznie zgromadziły się podczas swojego święta. Z imieninowymi życzeniami oraz pozdrowieniami od druhny komendantki zwróciła się do zuchów również dh Agnieszka Gądek.
Słowa wdzięczności popłynęły także w kierunku rodziców, druhen i druhów, bez pomocy których trudno byłoby zorganizować tak wspaniałe przedsięwzięcie.
Ostatnim akcentem imprezy była iskierka przyjaźni. Na pamiątkę wspólnego spotkania każdej gromadzie wręczono dyplom, a zuchom pamiątkowe znaczki. Szkoda, że następne imieniny dopiero za cztery lata. Ale na takie spotkanie naprawdę warto poczekać.

E.J.

« z 39 »
Linki:
logocomenius     logomiasto     logoerasmus