Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum Święto Niepodległości 2022

Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego

W naszej szkole rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 – zapisy dzieci do klas pierwszych szkoły podstawowej oraz do oddziałów przedszkoln…

Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO

W spektaklu brali udział uczniowie LO i szkoły podstawowej. Scenariusz i reżyseria p. Nel Leszczyna.

Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum

21 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły, w tym roku wyjątkowe, bo połączone z jubileuszem 25-lecia liceum w Łaskarzewie. Miło nam, że w tym szczególn…

Święto Niepodległości 2022

Kiedy nad światem zaczyna panować jesień, a kolorowe liście ścielą się gęsto pod stopami, to znaczy, że nadchodzi czas świętowania najważnie…

Dzień otwarty – dzień projektów gimnazjalnych

25 maja 2017 r. to data wyznaczona na obronę projektów gimnazjalnych, a jednocześnie Dzień Otwarty w Zespole Szkól nr1. Zgodnie z planem właśnie 25 maja 2017r. odbyły się te dwa wydarzenia.

Dzień Otwarty w ”Jedynce” to okazja do poznania oferty edukacyjnej naszego Liceum Ogólnokształcącego skierowanej głównie do klas trzecich gimnazjum. W tej części wzięła udział zaproszona klasa trzecia z Gimnazjum nr2 w Łaskarzewie, a także nasi trzecioklasiści i pozostali uczniowie gimnazjum i liceum. Pani dyrektor Grażyna Sałasińska przedstawiła ofertę edukacyjną i bazę lokalową szkoły, zaprezentowała osiągnięcia naszej ”mundurówki” i pozostałych licealistów. Na zakończenie tej części przedstawiony został pokaz osiągnięć gimnastycznych uczniów przygotowany przez pana Stanisława Gronka, a pan Stanisław Madejski wraz z ”mundurówką” zaprezentował musztrę i elementy samoobrony.

W części drugiej- obrony projektów gimnazjalnych- gościliśmy naszych absolwentów: panią Erwinę Gronek, pana Pawła Trzaskowskiego, pana Filipa Rutkowskiego i pana Konrada Radzika. Zaproszony został również pan Paweł Majewski, ale obowiązki służbowe nie pozwoliły na odwiedzenie naszej szkoły.

Uczniowie klasy drugiej gimnazjum wraz z uczącymi nauczycielami przygotowali cztery projekty edukacyjne.

  1. ECO- pielęgnacja przygotowany pod kierunkiem pani Edyty Jóźwickiej. (chemia)
  2. Niepowtarzalny fenomen grupy The Beatles przygotowany pod kierunkiem pań Joanny Głaszczki i Elizy Kot. (język angielski)
  3. Tajemnice egipskich kosmetyków przygotowany pod kierunkiem pani Ewy Gąski . (historia)
  4. To już 20 lat-czyli jak to w naszym liceum bywało również pod kierunkiem pani Ewy Gąski. (historia)

Tę część rozpoczęło spotkanie z zaproszonymi gośćmi, a także rodzicami uczniów klasy drugiej. Pani dyrektor powitała zebranych i zaprosiła do obejrzenia przygotowanych prezentacji.

Jako pierwszy zaprezentowany został projekt o ECO- pielęgnacji. Mogliśmy podziwiać produkty ekologiczne przeznaczone do codziennej pielęgnacji i upiększania kobiecej urody, a także sposoby ich przygotowania w warunkach domowych. Sala 19. stała się ”małym laboratorium”, gdzie pracowali nasi szkolni kosmetolodzy. Projekt ten w niezwykle interesujący sposób dostarczył nam cennych informacji o ekologicznym pielęgnowaniu urody.

Następnie przenieśliśmy się w świat muzyki. Na scenie zobaczyliśmy zespół The Beatles i poznaliśmy jego niepowtarzalny fenomen, a także tłumy fanek. Koleżanki muzyków przedstawiły historię zespołu, film z trasy koncertowej, a potem wspólna zabawa. Trzeba przyznać, że chłopcy niczym nie różnili się od Johna Lennona, Paula McCartneya, George’a Harrisona i Ringo Starra, a wielbicielki piszczały i wyglądały cudownie. Wszyscy odczuliśmy prawdziwy klimat lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

Kolejny projekt to  Tajemnice egipskich kosmetyków. Niczym w machinie czasu przenieśliśmy się w świat starożytnego Egiptu, gdzie królowały piękności, Nefretete i Kleopatra. Uczniowie prezentujący ten projekt w ciekawy sposób przedstawili historię kosmetyków starożytnego Egiptu i sposoby upiększania twarzy. Warto też zwrócić uwagę na charakteryzację i stroje naszych prezentujących, wyglądali pięknie i oddali klimat starożytnego Egiptu.

Jako ostatni przedstawiony został projekt  o historii  liceum, z okazji 20-lecia jego istnienia. Prezentacja multimedialna przypomniała wszystkim okres powstawania naszego liceum, budowę szkoły, kolejne etapy oddawania do użytku, ale to co najciekawsze, to zdjęcia z dawnych lat. Jak miło było oglądać klasy wraz z wychowawcami, aż czasami łezka w oku się kręciła. Chłopcy przygotowujący ten projekt przypomnieli osiągnięcia naszych licealistów, a także przedstawili losy niektórych absolwentów.

Paweł Majewski, Paweł Trzaskowski, Agata Dąbrowska, Kamil Skonieczny, Izabela Zalech, Konrad Radzik, Filip Rutkowski, Marta Dąbrowska, Erwina Gronek- to ich historie poznaliśmy i wiele mogliśmy dowiedzieć się o osiągnięciach i sukcesach. Na zakończenie tego projektu głos zabrali zaproszeni goście- nasi absolwenci. Pan Paweł Trzaskowski, pan Filip Rutkowski, pani Erwina Gronek i pan Konrad Radzik wrócili wspomnieniami do okresu nauki w liceum i trochę opowiedzieli o sobie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że czas nauki w naszej szkole wspominają bardzo miło. Tu zdobyli wiedzę potrzebną na studia, a przede wszystkim podkreślili, że nasza szkoła niczym się nie różni od renomowanych liceów.

Projekty edukacyjne po raz kolejny pokazały, że nasi młodsi koledzy potrafią ciekawie zaprezentować każdy temat, a przy pomocy nauczycieli odkrywają swoje talenty i niezwykłe możliwości. Te tegoroczne zostały przygotowane z duża starannością i ogromnym wkładem pracy, zarówno uczniów klasy drugiej, jak i nauczycieli.

                                                  Zredagowały – członkinie kółka polonistycznego z klasy I LO

« z 147 »
Linki:
logocomenius     logomiasto     logoerasmus