Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum Święto Niepodległości 2022

Rekrutacja do klas 1. szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego

W naszej szkole rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 – zapisy dzieci do klas pierwszych szkoły podstawowej oraz do oddziałów przedszkoln…

Występ młodzieży z okazji Święta Szkoły i Jubileuszu 25-lecia LO

W spektaklu brali udział uczniowie LO i szkoły podstawowej. Scenariusz i reżyseria p. Nel Leszczyna.

Święto Szkoły - jubileusz 25-lecia liceum

21 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły, w tym roku wyjątkowe, bo połączone z jubileuszem 25-lecia liceum w Łaskarzewie. Miło nam, że w tym szczególn…

Święto Niepodległości 2022

Kiedy nad światem zaczyna panować jesień, a kolorowe liście ścielą się gęsto pod stopami, to znaczy, że nadchodzi czas świętowania najważnie…

17 Września – 77 Rocznica Obrony i Spalenia Łaskarzewa

Wrzesień zapisał się w naszej historii wyjątkowo tragicznie. To wtedy nasz kraj zaczął doświadczać okrucieństw II wojny światowej.

Mieszkańcom naszego miasta przyszło wówczas przeżywać podwójną tragedię. Właśnie 17 września toczyły się walki w obronie Łaskarzewa, który ostatecznie został zniszczony i spalony.  Obrońcy Łaskarzewa zapisali wtedy jedną z najpiękniejszych kart w historii miasta, dając świadectwo odwagi, bohaterstwa i poświęcenia.

Pomimo upływu lat, w tym dniu myśli wszystkich mieszkańców niezmiennie kierują się w stronę pomnika upamiętniającego postać ppor. Tomasza Jabłkowskiego. Tak było również w tym roku. Kolejny już raz łaskarzewianie zdali egzamin z patriotyzmu udowadniając, że dzień 17 września nie jest dla nich tylko kolejną kartką z kalendarza. To żywa lekcja historii dla małych i dużych – lekcja oddania, poświęcenia, pamięci i wdzięczności.

Rocznicowe obchody rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny. Tak, jak każdego roku, uroczystość uświetnił występ dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół nr 2 w Łaskarzewie.

Nadzieję, że pamięć o tych trudnych chwilach pozostanie w narodzie daje nam obecność młodego pokolenia – szczególnie zuchów i harcerzy z naszego Zespołu Szkół.

Po zakończeniu Mszy Świętej kolumna marszowa udała się pod pomnik przy ulicy Warszawskiej, gdzie złożono kwiaty oraz oddano hołd poległym.

« z 30 »
Linki:
logocomenius     logomiasto     logoerasmus